Prezentare Generală

Comuna Manastirea Humorului este situată geografic la intersecţia coordonatei de 47°32, latitudine nordică cu cea de 25°54, longitudine estică, în nord-estul ţării, în cadrul judetului Suceava, pe valea pârâului Humor si are in componența trei sate: Manastirea Humorului, Plesa si Poiana Micului. Se întinde pe o suprafaţă de 9628 ha, din care 7653 ha sunt ocupate cu păduri.

Realizări

Primăria Comunei Mănăstirea Humorului a realizat o serie de proiecte pentru comună.

Fonduri europene

Primăria Comunei Mănăstirea Humorului a realizat o serie de proiecte pentru comună prin intermediul fondurilor europene.

Fonduri guvernamentale

Primăria Comunei Mănăstirea Humorului a realizat o serie de proiecte pentru comună prin intermediul fondurilor guvernamentale.

Fonduri proprii

Primăria Comunei Mănăstirea Humorului a realizat o serie de proiecte pentru comună prin intermediul fondurilor proprii.

Comune înfrățite

Comuna Mucharz, POLONIA

Comuna Mucharz este situata in districtul Wadowice, Voievodatul Polonia Mică, în sudul Poloniei. Resedinta de comuna este satul Mucharz, care se află la aproximativ 12 km sud-est de Wadowice și la 60 km sud-vest de capitala regională Cracovia.

Află mai multe ..

Comuna Bubuieci, REPUBLICA MOLDOVA

Comuna Bubuieci este o comună situata la aproximativ 5 km de municipiul Chișinău, Republica Moldova. Este formată din satele Bubuieci (sat-reședință), Bîc și Humulești.

Află mai multe ..

Evenimente locale

• 6 Ianuarie

Balul Gospodarilor